KAYAR GARAJ GİRİŞ KAPILARI

Kayar Kapı Motoru Nedir?

Kayar kapı motoru, içerisindeki motor ve kart ünitesi sayesinde , motorun dişliye hareket vermesi sonucu kapıyı hareket ettiren mekanizmalardır .   

Kayar kapının üzerine gramyer dişli kaynatılarak yada vidalanarak montaj yapılır. Kayar kapı motorunun üstünde bulunan ana tahrih dişlisi. Bu gramyer dişliyi hareket ettirerek kapıyı açar ya da kapar, Kayar kapının iki ucunda fotosel vardır. bu fotoselli kayar kapının arasına Araç veya insan girdiğinde , araç ve insanı sıkıştırmamak ve zarar vermemek için kapı kapanmaya ve açılmaya doğru gitmez. Kapı açıldıktan sonra kumanda veya başka komutla, veya da otomatik kapama sayesinde otomatik olarak geri kapana bilir.. bu işlemi kartın üzerindeki ufak dip swiçler sayesinde basit şekilde ayarlana bilir. Kayar kapı kapanmaya doğru giderken, fotoselin önünden bir cisim geçtiğinde, kapı geri açılabilir veya olduğu yerde sabit kalır, yada cisim kayar kapının önünden çıktığında kapı kapanma hareketini tamamlaya bilir. kayar kapının üzerinde uyarı niteliğinde flaşör lamba vardır. flaşör lamba kapı hareket esnasında yanıp sönerek, veya döner lamba varsa dönerek, kullanıcıyı uyarır.

Kayar Kapı Motoru seçerken, kullanıcı sayısına göre , kapının ağırlık ve uzunluğuna göre Kayar kapı motoru seçmek gerekmektedir. Yanlış seçilen kayar kapı motoru uzun ömürlü olmadığı gibi kullanıcının isteklerini yerine getirmez. Açılma hızı ayarlana bilir kayar kapı motorları olduğu gibi Sabit hızlı Kayar kapı motorları da vardır. Kullanıcı motor seçerken bu gibi etkenleri de göz önüne alması gerekmektedir.

Eski kapılara kayar kapı motoru takarken Bazı kontroller yapmak gerekmektedir. Kayar kapıyı elle kolayca ileri geri hareket ettirilebilmelidir. Eğer kayar kapı kolayca elle hareket etmiyorsa , kayar kapının tekerlerine ve rayına bakılmalıdır. Kayar  Kapının tekerleri değiştikten sonra veya ray tamir edildikten sonra yana kayar kapı motoru uygun bir yere kaynatılarak ya da vidalanarak montaj edilmelidir.

BFT DEMIOS KAYAR KAPI MOTORU

BFT DEIMOS BAHÇE KAPISI MOTORLARI:

500 ve 700 kg kapasiteli modelleri mevcuttur. Motor içeriğinde 64 adet kumanda alan rolling atlamalı ve ana karta entegre edilmiş alıcı kartı mevcuttur. Mekanik tork ayarı sayesinde motora binen güç minimuma iner. Bu sayede kayar kapı motorunun ömrü uzar.

• 600 kg ve 1000 kg taşıma kapasitesi vardır.

• 24 Vdc akımla çalışır.

• 0.31 m/s hıza sahiptir.

• Bluebus emniyet sistemine sahiptir. Kendi fotoseli dışında fotosel ile çalışmaz.

• Yavaş başla - yavaş dur özelliği vardır.

• Opsiyonel olarak bluebus sistem motorlar için düzenlenmiş olan PS124 batarya kullanılabilir.

NICE ROBOS KAYAR KAPI MOTORU

• 500 kg taşıma kapasitesi vardır.

• 230 V akımla çalışır.

• 0. 18 m/s hıza sahiptir.

• Kumanda alıcısı kontrol ünitesi üzerindedir.

• Yavaş başla - yavaş dur özelliği vardır.

• Max. 7 m genişliğinde kapılarda kullanılır.

• Kit olarak satılmaktadır. 4 m kremeyer dişli kit içindedir.

NICE ROBOS YANAR KAPI MOTORU

KAYAR KAPI MOTORLARI İLE İLGİLİ SIKCA SORULAN SORULAR;

Kayar kapı motorlarını seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Kayar kapımın hangi motora uygun olduğunu nasıl anlarım?

Benim ihtiyacımı hangi kayar kapı motoru karşılar?

Otomatik kapı Ankara'da en uygun fiyatlı nereden alınır?

(1500kg ve üstü sürgülü kapı motoru)

Kapı önünde zaman kaybını önlemek için endüstriyel tip kapılar için ve suikast endişesi olan, güvenlik  gerektiren askeriye, polis merkezleri ve buna benzer yerler için dizayn edilmiştir. Kayar kapının hızlı açılmasının istendiği yerlerde tercih nedenidir. Kayar Kapılar'dan geçişin yoğun olduğu yerlerde de en üstün performansı gösterir. Yanakayar kapının ağırlığına göre farklı motor kapasiteleri mevcuttur.

Motorun verimliliği için yavaş kalkış ve yavaş duruş fonksiyonu özelliğine sahip ve maksimum 100 cm / sn ile minimum 20 cm / sn'de kapıyı açabilecek şekilde üretilmiştir.; termik koruma, duruşta frenleme, 210 volt ve 255 volt arası çalışabilme ayarları ve dijital gösterge ile kapının durumuna göre ayarlanacak şekilde üretilmiştir. Motorun çalışma sürekliliği %100'dür ve en yoğun yerlerde dahi problemsiz çözümdür.

Copyright © 2021 | Door Cell | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım