Fotoselli Kapı Nedir? Nasıl Çalışır?

Fotoselli kapı; Paslanmaz çelikten krom çerçeveli cam veya estetik açıdan güzel kumlu cam vb. sonsuz tasarımlar şeklinde kolay geçiş, hijyen ve enerji tasarrufu için yapılmış, geçiş alanına girer girmez sizi tanır ve kendi kendine açılan bir sistemdir. Kapıyı açmak için herhangi bir fiziksel güç gerektirmez. Bu kolaylık genellikle süpermarketlerden havalimanlarına, otellerden hastanelere kadar kullanılır.


Fotoselli kapı nasıl çalışır?


1. Algılama sistemi (radar): Kapıya yaklaşan nesneyi algılamaya yönelik bir sistemdir. Günümüzde algılama sistemi mikrodalga veya kızılötesi frekanslarla çalışmaktadır. Cihaz nesneyi tanır - tanımaz. Programlandığı gibi, gerekli düşük voltajlı elektrik sinyalini kontrol paneline gönderecektir.


 


2. Kontrol Paneli Yönetim Sistemi: Kapının kalbidir. Otomatik kapının en yaygın 5 işlevi


1. Normal mod: aç-kapa,


2. Gece modu: sürekli kapalı,


3. Sürekli açık mod,


4. Kış modu: kanatlar ikiye açılır,


5. Yalnızca giriş modu: tek yönlü bırakma düzenler


3. Kanat profil sistemi: Ana malzeme olarak alüminyum profillerden yapılmıştır. Kanatların ağırlığı, otomatik kapının performansıyla doğru orantılıdır.


4. Motor ve tahrik grubu sistemi: Fotoselli kapının en önemli unsurudur. Dekoder motorları yaygın olarak kullanılmaktadır. Motor ve yürütme grubu birbirine bağlı olarak çalışır ve doğrudan orantılı performansa sahiptir. Hız ayarı, ağırlık ayarı ve diğer birçok özellik motor gücü ve sürücü grubu tarafından belirlenir.

Copyright © 2021 | Door Cell | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım